Poznaj UNIVERSAL-STAL

Stal jest złożonym i ciągle udoskonalanym materiałem, znajdującym wszechstronne zastosowanie tak w gospodarce jak i w życiu codziennym.


UNIVERSAL - STAL Sp. z o.o. to przedsiębiorstwo oferujące optymalne i kompleksowe rozwiązania Państwa problemów technicznych. Bliski kontakt z klientem ma dla nas największą wartość. Dlatego gdy potrzebują Państwo naszego wsparcia, jesteśmy zawsze gotowi na działanie.

Doświadczenie

Grupa UNIVERSAL jest od wielu last jednym z największych dostawców blach grubych na świecie, oferując szeroką paletę gatunków i wymiarów blach, przy jednoczesnym dysponowaniu stałymi zasobami magazynowymi rzędu 60000 ton.

Wykwalifikowana kadra

Atutem naszej firmy jest wykwalifikowana kadra pracowników, posiadająca wieloletnie doświadczenie oraz gruntowną wiedzę specjalistyczną, począwszy od zakupów, poprzez doradztwo, aż po obróbkę końcową.

Zarządzanie jakością

Firma UNIVERSAL - STAL Sp. z o.o. znana jest na polskim rynku hutniczym już od wielu lat, jako kompetentny partner, który fachowo realizuje zamówienia swoich klientów, gwarantując również jakość wyrobów. Firma UNIVERSAL - STAL Sp. z o.o. była jedną z pierwszych spółek w branży, która wdrożyła system zarządzania jakością i uzyskała certyfikat ISO. Dopracowany system zarządzania jakością jest u nas standardem. Ponadto w celu atestowania blach, współpracujemy z uznanymi, niezależnymi, międzynarodowymi jednostkami certyfikującymi: TÜV, DNV-GL, ABS, BV, LR, DBS.

Obecność na całym świecie

Grupa UNIVERSAL wraz ze spółkami zależnymi i przedstawicielstwami jest obecna na całym świecie. Centrala grupy znajduje się w porcie w Neuss - w centrum Nadrenii. Niemieckie oddziały znajdują się w Viersen, Hanowerze, Norymbergii, Zwickau i Stuttgarcie.

Główna siedziba UNIVERSAL - STAL Sp. z o.o. w Polsce znajduje się w Gliwicach, a biura handlowe zlokalizowane są w Gdyni, Poznaniu oraz Lublinie.

Universal oznacza wydajność

 

Magazynując szeroki zakres gatunków i wymiarów blach, zawsze możemy spełnić oczekiwania naszych klientów niezawodnie, szybko i bezpiecznie.


To czego nie mamy na składzie, możemy zapewnić dzięki bliskim kontaktom z najważniejszymi producentami stali. To co podlega pod obróbkę, wypalamy lub przycinamy w naszym magazynie w Gliwicach. UNIVERSAL - STAL Sp. z o.o. jest firmą, która od ponad dwudziestu lat istnieje na polskim rynku handlu stalą. W naszym magazynie w Gliwicach składujemy ok. 7000 ton blach stalowych w arkuszach. Oferujemy szeroki asortyment gatunkowo-wymiarowy.

 

Firma UNIVERSAL - STAL Sp. z o.o. jest spółką córką utworzonej w 1958 roku niemieckiej firmy UNIVERSAL - EISEN UND STAHL GmbH, będącej od 2002 roku częścią międzynarodowego koncernu stalowego Salzgitter AG (zależności pokazuje struktura koncernu).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bogata oferta magazynowa, w której znajdują się najczęściej stosowane gatunki i wymiary blach oraz pozostający do dyspozycji europejskich klientów asortyment całej grupy UNIVERSAL, obejmujący stan magazynowy rzędu 60000 ton, czynią z firmy UNIVERSAL - STAL Sp. z o.o. doskonałego partnera dla klienta poszukującego blach grubych. Poza licznymi standardowymi rozwiązaniami, realizujemy wykonanie indywidualnych projektów w trybie just-in-time. Aby niezawodnie móc zapewnić dostawy, spółka UNIVERSAL - STAL Sp. z o.o. oferuje transport blach różnorodnymi środkami transportu (m. in. własna bocznica kolejowa).